אייפון 4 מייצג את המילה האחרונה בכל הקשור למכשירי סלולר מתקדמים. הוא נוח לשימוש, קל לתפעול, ובעל אפליקציות רבות.

אומנם הטכנולוגיה והאפשרויות פורצות גבולות, אבל המכשיר עצמו נחשב למכשיר רגיש בכל הנוגע לשבירות, ואנו לא רוצים למצוא עמנו מתקנים אותו בלי סוף, תוך המתנה ארוכה בתורים, והשתתפויות עצמיות כאלה ואחרות. לכן, קיבצנו בשבילכם מספר טיפים טובים, אשר יכולים לעזור לכם לשמור על האייפון שלכם בריא ושלם.

שימרו על מקוריות

חשוב מאוד לוודא שכל המכשור הנלווה לאייפון שלכם, הוא מכשור מקורי. ציוד כגון: מטען, אוזניות או מחברים לא מקוריים עלולים להזיק לאייפון שלכם לטווח הארוך. בנוסף, חשוב מאוד לשמור על חיבורי המטענים וכבלי הסנכרון של המכשיר נקיים מאבק. חייבים להקפיד על ניקיון חיבור השקע טעינה של המכשיר, רב התקלות בשקע זה נובעות מלכלוך מצטבר ורטיבות הנוספת ללכלוך זה.

גם האייפון הכי חזק מפתח רגישות לחום וקור

הקפידו להניח את האייפון באזורים שאינם חמים מידי. האייפון רגיש לחום אשר מזיק לו, וכל חום שהוא מעל 35 מעלות יגרום לו נזק. גם קור קיצוני אינו מומלץ. לכן, אל תיקחו אותו לכל מקום, ואל תשכחו אותו ברכב סגור, מפני שבימי הקיץ הטמפרטורה ברכב מגיעה ל80 מעלות (!).

מים שקטים חודרים עמוק

אם האייפון שלכם נחשף לרטיבות קלה, ללחות או טבל במים חס וחלילה, חשוב מאוד להקפיד לקחת אותו לתיקון במהרה. גם אם הוא עדיין עובד, אל תסמכו על עובדה זאת וכבו אותו באופן מיידי. אם לא תעשו כן ותיקחו את האייפון לתיקון עלולה להתפתח כתוצאה מהמליחות של הנוזל שבא במגע עם חלקי האלקטרוניקה של המכשיר, קורוזיה המצטברת ועלולה במהרה לגרום להשבתתו של האייפון היקר. חשוב מאוד לא לחמם אותו או לנסות לייבש אותו בכל מיני מתכונית סבתות כמו צנצנות אורז, מלח או "סופגי לחות" אחרים. אייפון נרטב יכול לחזור לפעילות תקינה בסבירות מאוד גבוהה אם הוא יגיע אל המעבדה לטיפול נגד קורוזיה תוך 12 שעות!

אל תורידו לאייפון את מגן המסך

מסך האייפון הוא מסך מגע המצופה במסך קריסטל הרגיש מאוד לשברים. חשוב מאד להשתמש בכיסויי מיוחדים על מנת להגן עליו. גב המכשיר גם הוא עשוי זכוכית. לכן במקרה זה חשוב מאד להשתמש בכיסויי מגן. אומנם מחירי הכיסויים נעים בין  2 ל-30 דולר, אל רצוי ומומלץ לא לחסוך בהוצאה זו ולרכוש כיסוי איכותי מחברה מוכרת, כיסויים המסוגלים להוות הכנה טובה הרבה יותר ממגנים וכיסויים פשוטים וזולים תוצרת סין. כיסוי טוב עשוי למנוע שריטות ואפילו למנוע בעיות קליטה. ישנם כיסויים המסוגלים אף לספוג עוצמת חבטה ובכך למנוע נזק או שבר, כמו במקרה של תיקון מסך אייפון, שאנו מרבים לטפל במעבדה שלנו.

 

יש להקפיד להרחיק את האייפון מאוכל. פירורים של מלח, לחם, מיצים למיניהם וכדומה, אלה יזיקו לו והם אינם בריאים לכל מכשיר באופן כללי. הקפידו למגן את ההמכשיר היקר כאשר אתם הולכים לחוף הים. השילוב של לחות, רוח וחול ים הוא אחד השילובים המזיקים לאייפון ולמכשירים סלולאריים באופן כללי.