אייפון 4מכשיר אייפון 4G החדש מהווה את קפיצת הדרך הבאה בעולם הטלפונים הסלולאריים, באמצעות מעבד ה- A4 החדש אשר מאגד תכונות של עוצמה וחסכון באנרגיה מסוגל אייפון 4 החדש לבצע ריבוי משימות ובכלל זה משימות מורכבות כעריכת וידאו HD או שיחות וידאו ללא פגיעה בזמני התגובה או קיצור משך פעילות הסוללה לפני הצורך בהטענתה.

עיצוב אייפון 4

אייפון 4 הינו הסלולארי החכם הדק בעולם בעובי של 9.3 מ"מ בלבד. הטכנולוגיה המרשימה של מעבד ה A4 כלואה בין שני לוחות זכוכית מיוחדים אשר קשיחים וחזקים פי 20 ויותר מפלסטיק, דבר ההופך לוחות אלו לעמידים בפני שריטות באופן מיוחד, וברי מיחזור. חישוק פלדה החזק פי חמישה מפלדה רגילה מספק מסגרת עמידה לאייפון ומשמשים בנוסף כאנטנה.

מסך רשתית

אחת התכונות המרשימות ביותר באייפון 4 החדש היא התצוגה: תצוגת לדים ברזולוציה חסרת תקדים של 960 X 640, או פיקסל כל 78 מיקרונים, רזולוציה אשר בה העין האנושית אינה מסוגלת להבחין בפיקסלים הבודדים דבר ההופך את התמונה והטקסט לחדים במיוחד. טכנולוגיית IPS מבטיחה, בנוסף, כי צבעי התמונה וחדותה ישארו כמעט בכל זוית צפייה במסך.

מחוון תאוצה ומיקום

מחוון מיקום (ג'יירוסקופ) תלת מימדי המשולב עם מחוון תאוצה מאפשר לאייפון 4 החדש להגיב מהר יותר ובאופן מדויק יותר לתזוזות המכשיר במרחב, תאוצת המכשיר יחסית למשתמש וזווית הסיבוב יחסית לקרקע. תכונות אלו מיתרגמות לשליטה טובה יותר במכשיר באמצעות תנועה בלבד וחווית משחק משופרת.

מצלמה, מסרטת וידאו ומיקרופונים

תיקון מצלמה אייפון 4Gאייפון 4 החדש מתהדר במצלמה בת לא פחות מאשר 5 מגה-פיקסל ומסרטת HD באיכות גבוהה. פנס לד מספק אפשרות לצלם אף בתנאי תאורה נמוכים כאשר הוא משמש כפלאש, או במצב של הארה קבועה להארת האזור המוסרט. המצלמה בקדמת המכשיר משמשת אף לניהול שיחות וידאו.

אייפון 4 בא מצויד בשני מיקרופונים: אחד בתחתית המכשיר והשני בחלקו העליון. שילוב המיקרופונים השונים מאפשר סינון רעשים טוב יותר ושיחות נקיות מרעשי רקע.

מסך רב-מגע

מסך רב מגע (מולטי טאצ') רגיש במיוחד המסוגל לזהות מגע המגיע מיותר ממקור בודד ומאפשר זיהוי מגע מורכב כדוגמת הגדלת או הקטנת המסך, נקישה באמצעות שתי אצבעות וכו'.

אייפון 4 החדש – ביקורות

למרות העיצוב המרהיב והיכולות המרשימות המגולמות באייפון 4, נראה כי קיימות מספר בעיות אשר הופכות את הטלפון החכם המתקדם הזה למעט בעייתי. בעיה ראשונה אשר מנעה קבלת המלצת צרכנים למכשיר האייפון 4 החדש נוגעת בבעיות קליטה של המכשיר. מצד אחד, איכות הקליטה באייפון אינה טובה, ומצד שני תקלה תכנותית גורמת למחוון הקליטה להראות כי הקליטה טובה משהיא באמת.

קיימת בעיה ספציפית הגורמת לירידה חדה באיכות הקליטה עד כדי ניתוק השיחה כאשר נקודה מסוימת במכשיר מכוסה באמצעות אצבע או יד. הבעיה רלוונטית בעיקר לאנשים שמאליים, או למחזיקים בטלפון ביד שמאל, במקרה כזה נוצר מגע בין האנטנות החיצוניות של המכשיר וגוף המשתמש, דבר המוביל להפרעות בקליטה הסלולרית. מטבע הדברים, השמועות מדברות על החזרה יזומה של כל מכשירי iPhone 4 שנמכרו עד כה בעולם (מעל מיליון), אמנם ניתן להתגבר על הבעיה באמצעות הדבקת סרט הדבקה על כניסת האנטנה, אך מדובר בפתרון שאינו אלגנטי ופוגם במראה המכשיר – אנו נדבר על זה בפוסט הבא…