מכשיר ה- Asus A696 הינו מחשב כף יד מבוסס מערכת הפעלה WM5 או WM6, והינו מכוון לקהל העסקי והפרטי כאחד.  זהו מכשיר זול יחסית למכשירי בקטגוריה שלו ומכירו ינוע סביב ה-1600 עד 2200 ש”ח.

ניתן להרחיב את הזיכרון הפנימי שלו (256MB) בעזרת חריץ ההרחבה שלו עם כרטיס SD או MMC בנפחים גדולים יותר.

בעד: אינפרא אדום, IEEE 802.1 B/G Wi-fi, תקשורת בלוטות’ 2.0,  GPS מובנה.

נגד: מכיוון שהמכשיר מבוסס מע’ הפעלה של מייקרוסופט, המכשיר יתקשה לעבוד בסינכרון עם מחשב שולחני מבוסס Linux  או Macintosh.

התאמה: המכשיר עוצב במיוחד לאלה שצריכים לבצע משימות נוספות, למעט השימוש במכשיר שמנווט GPS. בנוסף, המכשיר מסוגל להתמודד עם קבצי מדיה בצורה יפה, שכן הוא בעל מסך 64K צבעים ברזולוציה של 240×320.

ניתן להשתמש בתקשורת הBluetooth לתקשר עם מכשירי טלפון ומכשירי עם יכולות דומות. מכשיר זה גם ינגן לך קבצי מוזיקה בפורמט MP3. תקשורת ה-Wi-Fi  במכשיר מתאפשר למשתמש להתחבר לאינטרנט אלחוטי  בחינם בנקודות חמות כמו בתי קפה, שדות תעופה ומאות מקומות ציבוריים ברחבי העיר.

ערך: באופן כללי, למכשיר יש יכולות מאוד טובות יחסית למחיר שלו.

המלצות:

1. אם הינך מתכנן להכניס כמויות גדולות של מידע ישירות למכשיר, מומלץ לרכוש איתו מקלדת אלחוטית/חוטית לנוחות בהקלדה.

2. בישראל, המכשיר הנמכר עם אחריות של היבואן “רונלייט” מגיע עם עברית מובנית בROM של המכשיר, והיא עולה אוטומטית באת אתחול ראשוני. אם רכשת את המכשיר בחו”ל, מומלץ להתקין לו תמיכת עברית של PDAC,איירוןאו של רונלייט. המכשירים המופצים על ידי היבואן הנ”ל מגיעים עם תוכנת העברית מוכנה להתקנה אוטומטית ועצמאית עם ההפעלה הראשונית, ללא שום צורך בידע טכני מצד הלקוח.