סליקת כרטיס אשראי באייפון קורה שאנו מוצאים את עצמנו מעוניינים מאוד לבצע רכישה כלשהי, כשבידינו כרטיס אשראי בלבד ללא כל כסף מזומן או צ'קים.

מרבית העסקים הנייחים (כלומר, חנויות) יאפשרו לנו ולכרטיס שלנו לבצע את הרכישה בקלות, אולם בתי עסק ניידים מתקשים מאוד במתן השירות הזה.

עסקים ניידים, דוגמת דוכנים בירידים למשל, אינם בעלי מחשב נייד וקורא כרטיסים, המאפשר להם לסלוק כרטיסי אשראי של לקוחות. המכשיר הידני שגיהץ את כרטיס האשראי אל נייר קופי כבר מזמן עבר מן העולם, לפיכך מוגבלים עסקים ניידים לקבלת תשלום במזומן בלבד, מה שלא תמיד מתאפשר ובהחלט תמיד מתסכל את שני הצדדים.

אחד הפיתוחים החדשים בתחום זה, המאפשרים להפוך את אותו מכשיר אייפון למכונת סליקה ניידת לכרטיסי אשראי, הוא רכיב קטן וחכם, שבנוסף אליו צריך רק קצת wireless באויר כפי שיוסבר בהמשך. חשוב רק לזכור, כי על מנת שפעולת הסליקה תתאפשר, חייב בעל מכשיר אייפון להיות מוכר כספק בחברות האשראי השונות, תנאי שעל פי החוק הישראלי מחייב אותו להיות מוכר כחברה או גוף עסקי.

סליקת כרטיסי אשראי באמצעות אייפון מאפשרת למעשה ביצוע רכישות בכל מקום ומכל אדם המחזיק במכשיר אייפון. מכשיר אייפון מקיים תקשורת wireless  למול האינטרנט, באמצעותה ניתן לתקשר עם חברות האשראי ולאשר את חיוב הכרטיס.

 

כיצד מבוצעת סליקת כרטיסי אשראי באמצעות מכשיר אייפון ?

אמצעי הסליקה הוא קורא כרטיסים קטן במיוחד, המתחבר לשקע האוזניות של מכשיר אייפון ובאמצעות אפליקציה המבצעת את הסליקה מול חברת האשראי (אפליקציה שניתן להוריד מחנות הAppstore), ניתן להעביר את כרטיס האשראי, בזמן אמת, מכל מקום. העברת כרטיס האשראי היא נוחה וקלה, ומבוצעת ממש באותה צורה בה מועבר הכרטיס בכל קורא מגנטי.

בסיומה של טרנזקציית הסליקה, תועבר תוצאת הפעולה אל מכשיר אייפון ממנו בוצעה. במידה והעיסקה בוצעה בהצלחה והתקבל אישור על העברת הסכום ששולם, יתקבל במכשיר אייפון מספר אישור אותו ניתן יהיה לשלוח כחשבונית אל כל חשבון מייל או באמצעות מסרון לטלפון של הקונה (גם אם אינו אייפון כמובן). במידה והטרנזקציה כשלה, הרי שסיבת הכשלון תוצג על גבי מכשיר אייפון, על מנת שיוכלו המוכר והקונה לנסות לטפל בבעיה (או למצוא אמצעי תשלום אחר).

ובל נשכח – דרושה תקשורת מאובטחת !

אחד הפרמטרים החשובים להצלחת סליקה באמצעות אייפון , הוא אבטחת התקשורת המתקיימת בינו לבין שרתי הסליקה של חברות האשראי, או במילים אחרות – אף אחד לא רוצה שנתוני האשראי שלו יהיו גלויים לכל מי שעשוי למצוא את עצמו בתווך התקשורת, עם או בלי אמצעי האזנה. לשם כך, עובד אייפון עם אפליקציית סליקה המקיימת תקשורת על פי פרוטוקול SSL, שהוא פרוטוקול מאובטח לתקשורת בין תחנות קצה. שימוש באבטחת SSL מבטיח בצורה בלעדית את שלמות ובטחון הנתונים העוברים בין מכשיר אייפון ובין כרטיס האשראי, מה שמבטיח בצורה בלעדית את שביעות הרצון של שני הצדדים.

לא ניתן למצוא את המוצר אצלנו במעבדה, לפרטים נוספים בקרו באתר חברת Square