הרבה מאוד אנשים בעולם חיכו בשקיקה להשקתם של מכשירי אייפון 5, אך חברת אפל העדיפו להפתיע (ולאכזב) ולהשיק מוצר ביניים בשם אייפון 4S, מדובר במכשיר הנראה בדיוק אותו הדבר כמו האייפון 4, אך הוא בעל חומרה וטכנולוגיה חדשה שאמורה לעשות את ההקדמה למכשיר שעתיד לבוא.

אז אם ביקשתם לקנות אייפון 5, תצטרכו להמתין בסלנות להשקה הבאה.

האייפון 4S, שניתן בהחלט להגדירו אפילו כ-"אייפון 4 וחצי", הוא מעין אייפון 4 משוכלל יותר מבחינת חומרה וביצועים, אך זהה לקודמו בצורתו, עיצובו – ויש שיגידו אפילו, שהוא פחות טוב מקודמו, האייפון 4, בגלל תקלות ובאגים שמי שמכיר את אפל, יודע שהם חלק מהשגרה – כי מכשירים חדשים המושקים על ידי החברה, הם תמיד בעלי בעיות טכניות שונות, דוגמת האייפון 4 עם בעיות הקליטה, האייפון 3 עם בעיות הGPS וכעת עם האייפון האחרון עם בעיות של פריקת סוללה מסיבית ובלתי נשלטת.

אז מהם החידושים שמציע לנו האייפון 4S?

החידוש העיקרי במכשיר החדש הוא קיומו של מעבד סמסונג כפול ליבה (בדומה למכשירי iPad) בתוך המכשיר הנייד. מעבד כפול זה יכול לבצע יותר פעולות בתדר שעון זהה, ובנוסף שתדר העבודה של המעבד מגיע כעת ל-1.2 גיגהרץ, לעומת 1 גיגהרץ באייפון 4, וכ-0.6 גיגהרץ במכשירים קודמים.

בנוסף לביצועי מעבד משופרים, אפל הוסיפו שיפורים במפענח התצוגה של המכשיר, בכרטיס המסך ובתצוגת הLCD החדשה (שנראת מרחוק כמו של אייפון 4). המעבד הגרפי החדש מסוגל להריץ תכני וידאו, אנימציות, תמונות ומשחקים באיכות HD בהפרדה גבוהה ובאיכות טובה אף מזו של האייפון 4 הראשון.. השילוב של מעבד כפול ליבד עם המעבד גרפי משופר מניב תוצאות מרשימות וחדות מאוד מול עיניו של המשתמש, וזה פותח עידן חדש בכל הנוגע לאיכות וידאו במכשיר הנייד.

המצלמה החדש של המכשיר, היא מצלמת CMOS ברזולוציה של עד 8 מגה פיקסל, להבדיל ממצלמת ה-5 מגה פיקסל אשר הורכבה באופן חסר תקדים באייפון 4. לאייפון החדש יכולת הסרטת וידיאו באיכות HD גם, השדרוג למצלמת 8 מגה פיקסלים מעמיד את האייפון 4S לצד שורת הסמארטפונים שמתהדרים במצלמה איכותית כזו, כמו הסמסונג גלקסי S II. הזיכרון המובנה של מכשירי אייפון 4S יכול להגיע עד ל-64  גיגהבייט, דבר חסר תקדים בתחום הסלולרי. ניתן להשיג את המכשיר בנפחי זיכרון שונים: 16GB, 32GB  וכאמור, הגדול והיקר ביותר, ה-64GB בצבעים שחור ולבן.

עם התפתחות תשתיות של חברות הסלולר ויכולתן לספק אינטרנט במהירות גבוהה (בעתיד מדובר על מהירות של עד 21 מגה ביט לשנייה), מהירות הגלישה של האייפון החדש תומכת כבר עכשיו בקצב של עד 14.4 מגה ביט לשנייה, לעומת האייפון 4 שתומך במהירות של עד 7.2 מגה ביט לשנייה בלבד, ברשת הדור שלישי הסלולרית. המשמעות של נתון זה, היא חווית גלישה מהירה במיוחד ללא הרגשת ציפייה מייגעת או זמן טעינה ארוך ההופך את הגלישה למהירה יותר, יעילה יותר וידידותית למשתמש.

השינויי שאמור להיות הבולט ביותר באייפון החדש, הוא העדכון של מערכת ההפעלה החדשה בה קיימים יותר מ 200 חידושים ושיפורים, לדוגמא: מערכת מסרים מיידיים בין בעלי מכשירים דומים ללא תשלום (כמו צ'ט של סקייפ אבל מובנה של למכשירי אייפוד, אייפון ואייפד), סנכרון אלחוטי עם המחשב הנייד והמחשב הנייח, אפליקציית מציאת חברים בכל רגע נתון ועוד מיני פלאים וחידושים.

מבחינת אורך חיי סוללה, חברת אפל הבטיחה לנו כי מדובר בזמן סוללה ארוך בשעה יותר באייפון מאשר באייפון 4, אך נותן זה נחשב למאכזב, שכן הפעלת רשת הדור השלישי והאינטרנט האלחוטי במכשיר, תוכיח לכם אחרת, וזמן הסוללה יקטן משמעותית והוא תלוי כמובן בתנאי הפעלת הסוללה, טמפרטורה, זמן טעינה רציף וכו'.

לפי מפרט היצרן שעות הגלישה ב-WIFI קצרות בכ-60 דקות בהשוואה לאייפון 4. בנוסף, לאייפון 4S קיים התקן USB חדשני ומשוכלל יותר, המשפר את קצב העברת הקבצים למהירות גבוהה יותר, גם בחיבורי USB איטיים.

תיקון אייפון 4S

בדומה למקרים של אייפונים קודמים, המעבדה שלנו מקבלת את המידע ואת הטכנולוגיה המתאימה לטיפול במכשיר החדש. כל זה קורה במהלך השבועות הראשונים שלאחר השקת המכשיר בארצות הברית, באמצעות שיתופי פעולה עם מעבדות מקצועיות ומנוסות יותר.
במשך השנים אנו מקפידים של סטנדרט גבוה ביותר בתיקוני החומרה של מכשירי אייפון, וגם במקרה של תיקון אייפון 4S אנחנו שומרים על סטדרטים גבוהים וחסרי פשרות.
לקבלת פרטים נוספים אודות השירותים שלנו, פנו אלינו בדף צור קשר, או כנסו לדף תיקון אייפון בקטגוריה המתאימה.