אייפון וורדפרסתופעת הצפת הבלוגים מוכרת ביותר לכל גולש ממוצע באינטרנט. כמעט על כל נושא שנעלה בדמיוננו נמצא בלוגים, אתרי דעות בנושא ולאחרונה אף ניתן לראות קהילות ופורומים מבוססי קוד פתוח שעד לפני כמה שנים, הן פשוט לא היו קיימות מפאת הקושי הרב בהקמת אתר כזה ללא ידע טכני. אייפון נתניה – פרק חדש בסדרה. 

באמצעות הבלוגים ניתן לשתף מידע אישי, רעיונות ומחשבות. כיום אפילו לא צריך לשבת מול מחשב כדי לפתוח בלוג או לעדכנו, פשוט משתמשים באפליקציית הוורדפרס באייפון.

מה זה וורדפרס?

וורדפרס היא תוכנה הבנויה כפלטפורמה Web 2.0 ומבוססת קוד פתוח. ייעודה של התוכנה היא בהקמה ופרסום של בלוגים. התוכנה נפוצה ויעילה מאוד והיא מאפשרת הקמה, שליטה וניהול שוטף של בלוג ללא ידע בתוכנה קודם. באמצעות התוכנה, המתורגמת גם לשפה העברית, ניתן להקים בלוג בקלות רבה, לערוך אותו, לנהל את התכנים בבלוג, לעצבו כראות עינינו וזה עוד לא הכל… באמצעות הוורדפרס ניתן אף לכתוב ניוזלטר, לבנות פורטל או לנהל תוכן של אתרי אינטרנט רבים.

עדכון הבלוג באמצעות האייפון

בעולם בו הכל נע במהירות גבוהה, ומידע מועבר בין יבשות רחוקות בשניות ספורות, עלינו להתאים עצמנו ולעמוד בקצב המסחרר של תנועת המידע. לשם כך ממש פיתחה קהילת וורדפרס אפליקציה ייחודית, באמצעותה ניתן להתחבר ולהשתמש בתוכנת הוורדפרס, על כל המשתמע מכך, דרך מכשירי אייפון בקלות, ביעילות והכי חשוב: ניתן לנהל בלוגים מכל מקום בעולם דרך אפליקציית השליטה על הבלוג וורדפרס. גם אם האייפון איננו מקוון- ניתן לערוך שינויים וברגע שמתחברים שוב- מעודכן אוטומטית כל המידע שערכנו.

מתאים גם למבקרים דרך אייפון נתניה

פיתוחים חדשים הביאו למצב, בו אין צורך ממשי כיום, לתרגם או לשנות תבניות של וורדפרס מאתר מסוים על מנת להתאים את התכנים לאייפון. כל שנדרש היא התקנתו של תוסף חביב בשם  Wordpress Touch, המתאים את התכנים מהאתר או הבלוג בו כתבנו לדפדפנים של האייפון שלנו. בכך הרווחנו קיצור דרך גדול, המקל עלינו כמבקרים בבלוגים המבוססים WP, לקרוא ולהנות מהתכנים בממשק דומה מאוד לזה של האייפון ומתאים עצמו לחלוטין לסוג וגודל המסך.

יישום מקצועי ושימושי

לבעלי מכשיר אייפון שהם גם בעלי בלוגים ואתרים מבוססים וורדפרס האפליקציה של WP לאייפון נחשבת לאחד היישומים השימושיים והמקצועיים ביותר הקיימים כיום לטובת עדכון האתר מרחוק, ואף אנשי מקצוע רבים משתמשים באפליקציה לצרכיהם העסקיים. הנוחות הרבה של יישום זה מאפשרת אף שחזור טקסטים, שנקטעו עקב שיחה נכנסת לאייפון. יחד עם זאת ומשום שהאפליקציה כל כך ידידותית, יישום הוורדפרס באייפון משמש שכבה רחבה ביותר באוכלוסיית הבלוגרים החובבנים בארץ ובעולם. פשטות ההפעלה, אל מול הביצועים המפוארים מקנה לוורדפרס "שם טוב" בקרב בעלי האייפון. כשיתרון משמעותי נוסף הינו הורדה ושימוש בחינם.