אייפון – איך לשמור על הסוללה שלו לאורך זמן

אייפון – איך לשמור על הסוללה שלו לאורך זמן

מכשירי האייפונים החדשים פרצו לשוק בסערה עם חידושים מרעישים. אחד האייפונים המוצלחים ביותר הינו אייפון 5 (באנגלית: iPhone 5) של חברת אפל אשר בעל תכונות מדהימות ומסך מגע יוצא דופן מבחינת איכותו ביחס למכשירים אחרים. מדובר במכשיר מתקדם ביותר אשר מסוגל לשמש כמכשיר ניווט, מכשיר סליקת כרטיסי אשראי, דפדפן אינטרנט ואפילו לשמש כראוטר למכשירים או מחשבים בסביבתו. אין ספק שאפל עשתה צעד משמעותי למיצוב עצמה ואת מותג האייפון כמובילים בשוק בתחום המכשירים החכמים.

אורך חיי הסוללה

כמובן שלכל מכשיר כף יד ישנם גם חסרונות, לא עבר זמן רב ומשתמשים רבים במכשיר האייפון טענו שחיי הסוללה לא מחזיקה זמן רב. בעיקר כאשר המכשיר מפעיל תוכנות כבדות או משחקים מתקדמים. ישנן כמה שיטות אשר יכולות לעזור לשמור על חיי הסוללה של מכשיר האייפון לזמן רב יותר.

איך להאריך חיי סוללה של אייפון 5

הארכת חיי הסוללה על ידי פעולות פשוטות

בזבזן גדול של חיי הסוללה הוא כמובן המסך. ניתן להפחית את בזבזנותו על ידי פעולה פשוטה של הורדת בהירות המסך לחצי מסקאלת השימוש. אפשרות נוספת שניתן לבצע הינה להגדיר במכשיר שמקרים בהם איננו נוגעים בו ליותר מדקה הוא נכנס למצב שינה. כאשר אנו מפעילים תוכנות או משחקים מתקדמים מומלץ בתום השימוש לסגור את התוכנה ולא לתת לה להמשיך לעבוד ברקע . ישנן שתי תוכנות משמעותיות אשר חשוב לשים אליהן לב ולהשתמש בהן רק במידת הצורך. כך ניתן לחסוך בחצי מאורך חיי הסוללה. אחת התוכנות היא תוכנת הניווט לאייפון והתוכנה השנייה היא צפייה בתכני וידיאו באינטרנט.

תיקון אייפון – החלפת סוללה

מכשירי אייפון, כאמור, מכילים בתוכם סוללת ליטיום יון איכותית מאוד, בעלת כ-300 עד 500 מחזורי טעינה ופריקה. לאחר סיום מחזורים אלו, הסוללות באייפון מתחילות לזייף ולתפקד בצורה חריגה. על מנת לבצע החלפת הסוללה, מומלץ לעשות זאת המעבדה (למשל מעבדת תיקון אייפון Nextlab) המתמחה בתיקון מכלולים קטנים ומחשבי כף יד, וכמובן שניתן גם לקנות את הסוללה החדש לאייפון ולהתקינה לבד בבית, אך זה עלול לדרוש ממכם מיומנויות טכניות גבוהות יותר מהחלפת סוללה בשלט של הטלוויזיה…

טיפים לשמירה על הסוללה

במקומות בהם אנשים אינם זקוקים לאינטרנט כדאי לסגור את האינטרנט של החברה ואת האינטרנט האלחוטי. מומלץ להוריד את מצב הבהירות במכשיר למינימום הנדרש ולהימנע משימוש באפליקציות של משחקים מתקדמים. כמו כן, אחת לכמה זמן רצוי לתת לסוללה להתרוקן לגמרי ואז להטעין את המכשיר עד למצב טעינה מקסימאלי. דבר זה מקנה למכשיר יכולת שירה על הסוללה עד ל–50 אחוזים לפחות. שמירה על הסוללה לאורך זמן מאפשרת לצרכן ליהנות מהמכשיר ולהפיק ממנו את המירב, בנוסף כך ניתן לשמור עליו שיתפקד למשך שנים רבות יותר, וזאת מבלי לשכוח את היתרונות של שמירה על איכות הסביבה כמובן.

נשמח לענות על כל שאלה