מיתוסים על אייפון

יש הרבה מאוד שמועות, מיתוסים, דיבורים, קשקושים ו… פורומים באינטרנט המולידים מיתוסים על מכשירי אייפון שונים. אנו מביאים כמה מהם, ונסביר מדוע הם מופרכים.

מכשיר אייפון 3GS אין אפשרות להחליף את הסוללה, מי שקונה את המכשיר תקוע עם הסוללה שלו עד הסוף…"

ממש לא נכון, בדומה לאייפון 2G וגם אייפון 3G, ה-3GS הוא בעל סוללת ליטיון יון (שאינה תואמת לזו שבאייפון 3G) אם לא ניתן היה להחליף את הסוללה במכשיר, האיחוד האירופי לעולם לא היה מרשה לשווק מכשיר כזה בתחום מדינות אירופה.

אם משתמשים במכשיר אייפון לניווט GPS תוך כדי טעינה, קיימת סכנת התפוצצות המכשיר.

לא ולא. אלו הם לא יותר משמועות שהופצו בגלל כמה מכשירי תקולים שהתחממו מאוד. אנו בדקנו נושא זה לעומק, ולא מצאנו שום תקלה בקשר לחומרת המכשיר, השימוש בה וטעינת המכשיר במקביל לשימוש בחומרה כלשהי.

מכשירי אייפון שנקנו בחברות סלולר בישראל נעולים ולא ניתן לעשות בהם שימוש עם סים אחר.

אם חברת הסלולר נעלה את האייפון טרם המכירה, זה כנראה נבע מהרצון שלה שתשארו לקוחות שלה ותעשו שימוש במכשיר רק ברשת שלה. זה לא סוד שקיימים פרתונות תוכנה לפריצת המכשיר והפיכתו לסים פרי. בדגם ה3GS, טרם הופצה תוכנה תקינה שמבצעת את הפריצה כהלכה – על כן צריך לחכות "עוד קצת" עד שגרסה כזאת תתפרסם.

אם הWIFI לא עובד באייפון, זה בגלל שרכיב הוי-פי נשרף וצריכים להחליף אותו.

זאת אמירה מאוד נפוצה, כי באמת שמכשיר אייפון ללא אינטרנט אלחוטי לא שונה בהרבה ממכשיר טלפון סלולרי רגיל… אבל מה שחייבים להבין, שתקלת חומרה ב"רכיב הwifi" אינה בוודאות תקלה ברכיב אחד בלבד. מעגל האלחוט בלוח האם של האייפון מורכב מעשרות רכיבים שונים, לכן צריך להזהר עם הגדרת התקלה, במיוחד כאשר לא מבינים מהי התקלה המדוייקת. הרבה פעמים ניתן לתקן את התקלה הזאת, מבלי להחליף שום רכיב, ולא… פורומים באינטרנט ל יעזרו לכם לדעת אם אפשר או אפשר לתקן את האייפון שלכם… תצטרכו להביא את המכשיר לבדיקה מקצועית של טכנאי במעבדה.

אי אפשר לבצע Restore באייפון – חייבים להחליף לוח אם

שלילי! תקלת 1604 בעת ביצוע ריסטור ניתנת לפתרון לעיתים על ידי תיקון תוכנה שעל המכשיר או של עמדת העבודה ולעיתים על ידי תיקון חומרה במכשיר. מחיר של תיקון כזה עלול להגיע עד 400 ש"ח, אבל בדרך כלל הוא מסתכם בפחות מ-200 ש"ח. תלוי בתקלה ובסוגה.

הסוללה באייפון לא מחזיקה יותר מיום אחד

כמו בהרבה מאוד טלפונים סלולרים, הסוללה באייפון עלולה להחזיק פחות מיום אחד אם עושים בה הרבה שימוש. הגדרת תאורת מסך נכונה, כיבוי מודולים אלחוטיים כמו GPS, בלוטות' וWIFI, ואף מעבר לרשת דור שני 2G, במקום הדור שלישי, יאריכו את חיי הסוללה משמעותית. טעינת המכשיר באמצעות כבל דרך שקע הUSB במכשיר, יגרום לטעינה לפרק זמן קצר משמעותית מאשר עם טעינה במטען קיר של עד 1.5 אמפר.

נשמח לענות על כל שאלה