פריצת אייפון – במה בדיוק מדובר?

כאמור בפוסטים קודמים, עד כה לא פורסמה אף דרך לפרוץ מכשירי אייפון 4 לשיחות, אלא רק לפרוץ אותו לאפליקציות (JAILBREAK) ולהשתמש בו כאייפוד טאץ' גדול.

הבשורה של השבועות האחרונים היא הטורבו סים לאייפון 4 בשם ה"מותג" Gevey – התקן קטן עם צ'יפ מתוכנת שמסוגל לעקוף את נעילת הסים של האייפון ולאפשר לנו לבצע שיחות.
הבעיות של הטורבו סים של Gevey הן לא מעטות, ולדעת רבים פשוט זה לא מצדיק את ההשקעה או הסיכון.

כמו שנכתב בפוסט מדריך לפריצת אייפו 4 עם טורבו סים Gevey, רבות הן הבעיות וגם הסכנות… מפריקה מהירה מאוד של הסוללה, ועד איבודי קליטה והצורך להטעין על הזמן את האייפון על מנת שלא תגמר אף פעם הסוללה, שכן במצב של כיבוי המכשיר, הן ממצב של כיבוי ידני, הן כתוצאה של אתחול יזום והן כתוצאה של פריקת הסוללה, נצטרך בכל פעם לחזור על תהליך הפריצה (שאינו עד כדי כך מסובך, אם יש לכם קצת הבנה טכנית) ולהמשיך לסבול (בשקט) עד שתהיה פריצה נורמלית לאייפון, כזו שהורגלנו להשתמש בה עד עכשיו בגרסאות מודם הקודמות.

אז הבשורה היא שאין בשורה. לא למכשירי אייפון 4, ולא לבעלי מכשירי אייפון 3GS. עד כה לא פורסמה פריצה למודם המכשירים הללו.

חשוב! כרגע זה לא משנה איזו גרסת מערכת הפעלה (iOS) מותקנת במכשיר האייפון שלכם, אלא מהי גרסת המודם שלו.

בינתיים, פריצת תוכנה למכשירי אייפון יכולה להתבצע בשלוש דרגות שונות:

פריצת אקטיבציה: פתיחת האייפון לשימוש באפליקציות שלו, כנגן אייפוד וכו', ללא ביצוע שיחות טלפון או התקנת אפליקציות צד שלישי שלא דרך חנות הAppStore.
פריצת Jailbreak: זאת אומרת, פריצת האייפון להתקנת אפליקציות צד שלישי שלא דרך חנות הAppStore, ושימוש בתוכנות כגון Cydia.
פריצת מודם טלפון: כאן מדובר בפריצת חומרת הטלפון, (Baseband) המורכב ממודול נפרד למעבד ולרכיבים האחרים בלוח. פריצת המודם תאפשר ביצוע שיחות טלפון, וגלישה אלחוטית באמצעות הרשת הסלולרית.

מזה כבר 16 שנים המעבדת שלנו עוסקת בתיקוני אייפונים של כל הדורות.