לאלו מכן שחשים מחוייבים לבצע עדכון קושחה למכשיר האייפון שלכם או במילים אחרות – שדרוג אייפון – הבאנו לכם כמה תמונות של מכשיר אייפון 3G שעבר שדרוג למערכת ההפעלה החדשה של אפל, הנקראת iOS 4.

הנסיון שלנו הוא עם כמה סוגים של מכשירי, אך הסקירה היא על מכשיר אייפון 3G 16GB נעול לחברת AT&T בלבד.

ההתקנה פשוטה מאוד, מעדכנים את תוכנת הסכרון iTunes לגרסתה העדכנית (9.2) ומריצים גם עדכון למכשיר, כאמור, לגרסה 4.

עם סיום ההתקנה המכשיר יעלה, ויהיה כמובן נעול כמו ביומו הראשון מחוץ לקופסא. לכן תהליך הפריצה יתבצע עם כלי נחמד שנקרא RedSn0w  עליו לא נרחיב יותר מדי – רק נסביר שמדובר בכלי שמבצע את האקטיבציה ואת פריצת הJailbreak.

את פריצת המודם לביצוע שיחות טלפון אנו שמשאירים לתוכנה נוספת, שנקראת ultrasn0w, והיא מופעלת באמצעות כניסה לערכת הCydia. זאת אומרת, תוכלו לפרוץ את המודם אך ורק אחרי שתבצעו Jailbreak.

בחזרה למכשירינו עם גרסת iOS4 החדשה. הביצועים של המכשיר והמהירות תגובה ירדו משמעותית עם המערכת החדשה. חווינו קשיים בהתעוררות ממצב stand-by, ואף הרגשנו שחזרנו לימי מחשבי כף היד מבוססי Windows Mobile. היכולת Multitasking הייתה בהחלט יכולה להיות נחמדה, אבל לא… לא פלא שאפל לא רצו לשים את התכונה הזאת "במכשירים החלשים" שלה (2G/3G). החומרה שלהם כנראה אינה מסוגלת להתמודד עם תכונת המולטי-טאסקינג.

שגיאה באייפון 3G עם גרסה 4 תיקון שגיאה אייפון 4

כמו שרואים בתמונות, הפלט של התצוגה מוצג עם שגיאות גרפיות די קשות. מיותר לציין שאלו לא היו המסכים היחידים שעשו לנו "קונצים". ולא הזכרנו את התקיעות בזמן כתיבת הודעה וגישה לבדיקת חשבונות מייל באמצעות הWifi.

אז לסיכום, גרסה 4 על מכשירי iPhone 3G (עם תכונת המולטי-טסקינג מופעלת באמצעות Redsn0w) היא גרועה למדי ואינה סיפקה את הסחורה בשום אופן, כנראה שאנחנו צריכים לחכות עד שיגיעו התיקונים בגרסאות הבאות, או לפחות שאפל תשחרר עדכון עם תיקון לאייפון 3G לבדו, דבר שקשה לנו להאמין שיקרה.

אם אתם באמת צריכים את התוספות החדשות שהגרסה החדשה מציע, תעשו שדרוג (במכשירי 3G, תמיד אפשר לחזור לגרסא 3.1.2). אך אנחנו ממליצים לחשוב פעמיים אם כדאי לבצע עדכון למערכת ההפעלה של האייפון שלכם. אנחנו ממשיכים להמליץ להשאיר בגרסה 3.1.2. היא עובדת מצויין, ללא תקלות מיוחדות, ואם קיימות בה שגיאות או באגים, הם מינורים לחלוטין.