אמצעים להגנה על מחשבי כף יד עם מסך מגע. 

מחשבי כף היד המתקדמים, קרובים מאי פעם לשמש עבורנו משרד ממוחשב נייד. החל ממעבדי תמלילים מובנים, אפשרות להתחבר לרשת אלחוטית ולמדפסות, קבלה ושליחה של דואר אלקטרוני, מסחר בשוק ההון וכלה באביזרים מובנים משוכללים כמו מצלמות וידאו ומצלמות סטילס וכדומה.

המכשירים המתקדמים אף מאובזרים במסכי מגע המקלים באופן משמעותי על השימוש, וחוסכים מאיתנו את הגישוש אחר לחצנים קטני ועדינים בתפעול המכשיר. יחד עם זאת, מסכי המגע של מחשבי כף היד, והמכשירים עצמם, רגישים מאוד, ועצם היותם קטנים וניידים תמידית, מגדילה את הסיכון לנפילתם, ולשריטה או שבירה של מסכי המגע באופן בלתי הפיך, או בעלויות תיקון גדולות.

בואו נכיר מספר דרכים לשמור על מחשבי הכף יד בכלל, ועל מסכי המגע המותקנים בהם בפרט, בראשונה כאמצעי הגנה מפני נפילות וחבטות, ובשנית כאביזר עיצובי מודרני המכסה את המכשיר.

מגן מסך למסך מגע

מגנים למסכי מגע דומים בפונקציונאליות למגני עדשות משקפיים. תפקידם של מגני המסך כולל הגנה ראשונית, למניעת כתמי שמן או כתמים הנובעים מנגיעה במסך המשאירים טביעות אצבעות ולכלוכים שונים על גביו, והגנות מתקדמות יותר, כנגד שריטות, חבלות ופגמים אשר עלולים להיגרם למסך כתוצאה מנפילה או חבטה על גבי מסך המגע. מגני מסך מקצועיים ואיכותיים למחשבי כף יד, ולמסכי מגע לא יפגעו בתפקוד השוטף של מסך המגע עצמו, דקים במיוחד וכמעט ואינם מורגשים בעת הדבקתם על גבי מסך המגע, ואף ניחנים בתכונה המפחיתה את הקרינה הנפלטת מהמסך לשמירה על עיני המשתמש.

נרתיקים לשמירה על מחשבי כף יד

האמצעי הפופולארי ביותר לשמירה על מחשבי הכף יד הם נרתיקים ייעודיים, אותם מייצרים החברות היצרניות של מחשבי כף היד. במהותם, הנרתיקים משמשים כאמצעי הגנה על מחשבי הכף יד כנגד נפילות, כאשר שוק הנרתיקים להגנה על מחשבי הכף יד גדל, בקצב הדרישה אותו מכתיב השוק, היות ועלותם של מחשבי כף היד עולים בהתמדה, וגובר הצורך להגן על המכשירים ומנוע את הצורך בביצוע תיקונים יקרים במכשיר. להלן סקירה קצרה אודות סוגי החומרים המשמים את יצרניות המגנים, על תכונותיהם:

מגני סיליקון: מגנים אלו מתהדרים בשני תכונות עיקריות, האחת, קלות החומר, הסיליקון הוא חומר איכותי הנשמר לאורך זמן, ומשקלו קל במיוחד מול החומרים האחרים המשמשים בהכנת מגנים למחשבי כף יד, והתכונה השנייה היא גמישותו של החומר, המאפשרת התאמה מיטבית של המגן על גבי הסוגי השונים של המכשירים.

נרתיקי עור: הם הפופולאריים ביותר בקרב אנשי העסקים ועבור אלו המקפידים על הופעה חיצונית מרשימה, יחד עם זאת, יעילותם נמוכה מיעילותם של מגני הסיליקון. יתרונם הברור של מגני העור הוא ביופיים, ובעיצוב המודרני והיוקרתי אשר הם מעניקים למכשיר, מעבר להגנה הבסיסית מפני נפילות.

מגנים מוקשחים: לצורך הגנה על מכשירים הנוטים ליפול פעמים רבות, לדוגמא, מכשירים הנמצאים בחזקתם של ילדים, ניתן להשיג מגני מחשבי כף יד מוקשחים העשויים פלסטיק קשיח או אלומיניום. החיסרון במגנים אלו הוא הגדלת המכשיר, ומשקלם הגדול יחסית של המגנים, אך בבחינת התועלת, מוצר זה כדאי ביותר במצבים מסוימים.

יש לכם תקלה באייפון? אתם צריכים החלפת מסך לאייפון 4? תיקון אייפון במעבדה מקצועית ומתקדמת.