חובבי הטבע אשר ביננו לעתים מצאו את עצמם בדילמה: האם לקחת את מדריך הצמחים השלם או לחסוך את המשקל ולצאת לשטח בלעדיו? הדבר היה נכון לא לרק למדריכי הצמחים: מדריכי בעלי חיים, מפות, מידע על איזורים גאוגרפים, היסטורים, ואחרים. נוסף על המידע עליו חשבתם בטרם יצאתם לשטח, תמיד היה את קטע האופס: אופס, אם רק הייתי לומד לעשות את הקשר הזה אז לא הייתה לי בעיה עכשיו. או אופס: אם הייתי זוכר להביא מצפן ומפה וללמוד איך קוראים בשניהם, אולי היה לי מושג לאיפה ללכת עכשיו.

הטבע מציב בפנינו, עכברי העיר, מגוון אתגרים וידע אשר איננו זקוקים להשתמש בו בחיי היומיום, ומקצת אשר גם בחיי היום יום עשויים להיות לנו לעזר רב.

אפליקציות אייפון לחובבי טבע – המדריכים

אייפון 4 ומגוון האפליקציות אשר הוא מציע, פותר לנו את בעיית המשקל. הלו טלפון סלולרי ברור שניקח עימנו לטיול, אז למה לא לשלב כבר לתוכו את כל מגוון המדריכים האפשרי אשר בהם נחפוץ? ראינו ציפור שאנחנו לא מזהים? אין בעיה. שלוש לחיצות ומדריך הציפורים נפתח ומאפשר לנו לזהות את הציפור אשר ראינו. אנחנו במסע איסוף פטריות לארוחת ערב בשטח, זיהינו משהו שנראה לנו כמו פטריה אבל האם הוא רעיל? המדריך לצמחים או אולי המדריך לפטריות יעזרו לנו בהחלטה.

מידע זמין בקצות האצבעות

נוסף על המדריכים, אפליקציות אייפון 4 שונות נותנות גישה למאגר ידע אנושי פרקטי רב. המידע יכול להיות כל דבר הכל מאיך קושרים שני קרשים בלי שהם יפרדו, דרך איך מחזקים קשרים של יתדות אוהלים או מפרשי סירה. ידע אחר חשוב מאד הוא הידע בתחומי ההחייאה. אפליקציית אייפון היא לא תחליף לקורס החייאה או למכשירי החייאה, אך אם אין שום דבר אחר באיזור, הורדת אפליקציה המתארת את מה שיש לעשות במקרים של פציעה או פגיעה יכולה להתגלות כמועילה במיוחד.

כאשר הגישה לאפליקציות היא על בסיס on the go וניתן לגשת לאפליקציות לא רק מבעוד מועד אלא גם כאשר עולה הצורך, מאגר הידע והאפליקציות הפרקטי החבוי בכל אייפון יכול להוכיח את עצמו כמציל חיים.

גם כאשר לא מדובר במידע מציל חיים, לדעת מהם תנאי הגלישה הנוכחיים, המזג אויר הצפוי, או התרעות על שטפונות קרבים ובאים הם בגדר מידע נוח, זמין ושימושי למטיילים.

וגם לחובבי הטבע אשר נוטים ללכת לאיבוד…

מעטים מאיתנו לא חוו את החוויה של ללכת לאיבוד בחיק הטבע. למרות שאחרי שנים החוויה היא חוויה, בעת ההתרחשות החוויה היא לרב לא נעימה ומפחידה. התרחשות של הליכה לאיבוד עשויה להיות אף מסוכנת כאשר האיבוד מתרחש באיזור טבע עוין כמו הים הפתוח. עם יכולות ה- GPS של אפליקציות אייפון השונות יכולתכם לצאת מאיבוד תהיה טובה לא פחות מיכולתם ללכת לאיבוד. אפליקציות יעודיות המיועדת לניווט ימי, ניווט רגלי והעלאת מאגרי מפות שבילים ומסלולים, ואף ניווט פשוט במכונית, הופכות את את כולנו לנווטים מצטיינים.