שוק האביזרים הנלווים של מכשירי הסלולאר ומחשבי כף יד שונים הוא לא רק עשיר בגאדג'טים הכרחיים יותר ופחות, אלא גם מתחדש בקצב מאוד מהיר, בהתאם לשוק המכשירים עצמו. לא תמיד חייבים להדביק את קצב ההתחדשות, אבל כדאי להיות מעודכנים. ישנם אביזרים אלקטרוניים שאי אפשר בלעדיהם וכאלה המצדיקים רכישה על מנת להעצים את ההנאה מהמכשיר ואפילו כדי לעשות אותה בטוחה יותר.

כל אדם רוכש בממוצע, ארבעה עד חמישה אביזרים נלווים, המתחלקים לאלקטרוניים, כגון מטען, דיבורית, חיבור USB וכו' וכאלה שלא אלקטרוניים, כגון נרתיק למכשיר, מעמד שולחני (על אף שיש גם אלקטרוניים, תלוי במכשיר), מגני מסך ועוד.

הציוד האלקטרוני הנלווה וההכרחי של מכשירי הסלולאר, כולל קודם כל מטען לבית, למשרד או לרכב. אלה מאיתנו המבלים זמן רב בחוץ, דואגים להצטייד גם במטען חירום. למכשירים חדשים יש גם מטען USB המאפשר טעינה של המכשיר בזמן הורדות מהמחשב, למשל. לדגמי סלולאר מעט ישנים יותר, ניתן להשיג היום מתאמי USB.

עוד אביזר חובה למי שאינו מעוניין לחמם את האוזן, הוא הדיבורית, או האוזנייה. גם כאן, כידוע, יש מבחר גדול של אביזרים, שחלקם יעודיים לרכב ומגיעים על מראת רכב, או עם אפשרות להתלבש על ההגה. בתחום האוזניות אפשר למצוא אוזניית סטריאו ואוזניות זעירות במיוחד.

ציוד אלקטרוני נוסף שתמיד כדאי להוסיף לערכה, הם רמקולים (חוטיים או אלחוטיים), כרטיסי זיכרון ותוכנות ניווט.

גם לכוכבים החדשים בתחום הסלולאר, האייפון של אפל וה- walkman של סוני אריקסון, יש שוק מכובד ואטרקטיבי של מוצרים אלקטרוניים נלווים.

בנוסף, האביזר שאי אפשר בלעדיו, היא הסוללה, אורך חיי הסוללה הוא קריטי במכשירים עם מסך מגע, מכיוון שפאנל הLCD או AMOLED הינם צרכנים משמועתיים של אנרגיה במכשירים ניידים, (סוללת ה–walkman של סוני מתהדרת במעט יותר שעות). לשם כך נמכרים מטעני גיבוי וסוללות, היכולים להוסיף למכשיר שמונה שעות ומעלה.

המכשירים החדשים מציעים חוויות מולטימדיה מגוונות, הניתנות להעצמה בעזרת אביזרי תמיכה שונים. האייפון של Apple מתהדר במבחר תחנות עגינה, המציעות, בין השאר, גם סוללה פנימית, רמקולים סטריאופונים, חיבור לטלוויזיה, דיבורית ועוד, לחצו כאן לצפייה בעוד אביזרים לאייפון.

קיים בשוק גם מעמד הכולל רמקולים, רדיו, שעון מעורר ואפילו טכנולוגיית זיהוי תנועה, כך שדי בהעברת יד מעל המערכת, על מנת להפעיל או להשתיק את הפונקציות השונות.

לא משעמם בכלל בתחום הגדג'טים – כדאי להשאר מעודכנים!