טיסה לחו"ל היא עניין מורכב, ובדרך עלולות להתגלות בעיות רבות. כאשר אתם טסים לחו"ל, הסמארטפון שלכם יכול להוות מטרד או להועיל לכם, תלוי כיצד אתם משתמשים בו. הנה 10 טיפים למטייל כיצד להפוך את הסמארטפון לאביזר מועיל וחשוב בטיול.

 1. שמירת הציוד – ככל הנראה יש אתכם כמות לא קטנה של מכשירים אלקטרוניים ואביזרים נלווים כמו כבלים, אוזניות וכו'. האביזרים הנלווים הם קטנים ועלולים להיאבד בקלות, ולכן עדיף לרכז אותם בתוך נרתיק משקפיים. הנרתיק הוא קטן וקומפקטי וסגירתו חזקה, אך ניתן למצוא אותו בקלות בתיק ולדלות משם את הכבל הנחוץ.
 2. שמירת המטען מפני תסבוכות – הצרה הגדולה ביותר עם מטענים היא שבזמן הטיול הם עלולים להתעקם יותר מידי ולהיקרע. בכדי לפתור את הבעיה הזו ניתן להשתמש בסליל מתכת השומר על המטען או כל כבל אחר מקריעה ואף מונע קשרים ותסבוכות.
 3. הטענת הטלפון גם אם שכחתם מטען – עליתם לטיסה, הכל עבר בשלום, אבל גיליתם ששכחתם את המטען. אין צורך לדאוג: ניתן במלון להטעין את הטלפון באמצעות חיבורו לטלוויזיה עם כבל USB רגיל.
 4. ריכוז כל המסמכים במקום אחד – ניתן לסרוק את המסמכים החשובים לטיסה לטלפון שלכם. במצב כזה אתם יכולים למצוא את כל אלו במקום אחד ומונעים אבדות מצערות.
 5. העברת האייפון או האנדרואיד למצב טיסה – זה לא סתם נמצא לכם בטלפון, בזמן הטיסה זה חוסך לכם בסוללה משמעותית ואתם יכולים לשמור אותה למספר שעות, ואפילו לכל זמן הטיסה ועד ההגעה למלון.
 6. השגת מפות של גוגל ללא חבילת גלישה בחו"ל – אתם לא צריכים שתהיה לכם חבילת גלישה בחו"ל, במקום זאת תוכלו להשתמש בפונקציית Ok Maps של גוגל ולצלם את מסך הטלפון. לחלופין תוכלו להוריד את אפליקציית Maps.Me ודרכה להוריד מפות של כל המדינה.
 7. השגת סיסמאות ל-WIFI במקומות ציבוריים – אתם יושבים בבית קפה או במסעדה ורוצים להשתמש ב-WIFI אך אתם לא יודעים את הסיסמה. באפליקציית FourSquare תוכלו למצוא את סיסמת הWIFI של המקום ואף טיפ עליו.
 8. שכחתם את המטען במלון הקודם – פשוט תבקשו את המטען בדלפק הקבלה של המלון הנוכחי. לרוב ברשות המלון יש קופסה של מטענים ששכחו תיירים אחרים שהיו כאן לפניכם, ותוכלו למצוא שם את המטען המתאים לכם.
 9. התחברות ל-WIFI של שדה תעופה ללא תשלום – כאשר אתם משתמשים בערוץ ה-WIFI של שדה התעופה, פשוט תוסיפו בסוף כל כתובתURL של כל אתר אליו אתם נכנסים את הביטוי jpg.? והגלישה תהיה בחינם. טיפ זה יעבוד ברוב המקרים, אך לא בכולם.
 10. מפצל חשמל מעלה לכם את המוניטין – יש לכם הזדמנות לעשות את המעשה הטוב היומי שלכם- אנשים מסוחררי ג'ט-לג וטרוטי עיניים ישמחו להפקיד בידיכם את הטלפונים הסלולריים שלהם לטעינה מהירה.
  אם ניהנתם והטיפים שלנו עזרו, שתפו עם חבריכם ושתפו אותנו עם טיפים נוספים כיצד להפוך את הסמארטפון שלכם למועיל בחו"ל