תיקון אייפון : קורוזיה, אורז, מלח, מים מזוקקים

תיקון אייפון בנתניה, המשך: אם המכשיר האלקטרוני שלכם נרטב, זאת אומרת, נפל לים, לבריכה, לאסלה, לכיור, נשפך עליו קפה, וודקה, מיץ אוכמניות או סתם מים מינרלים תקשיבו לזה:

לא! מים מזוקקים לא יעזרו למנוע קורוזיה, אורז לא מייבש מכשיר ומרפא מחלודה, ומלח… מלח זה הדבר האחרון שמכשיר צריך לפגוש כאשר הוא רטוב!

במילים אחרות חברים, מכשיר שנרטב צריך פשוט מאוד לטבול בחומר נוגד קורוזיה (שיתוך) ולא לנסות כל מיני פטנטים של אודטה.

מים, גם אם זה מי ברז או מינרליים עשירים במינרלים. מלח זהו מינרל (סוג של מתכת) – להכניס את המכשיר בתוך צנצנת עם אורז או גרוע מזה, צנצנת מלאה במלח, מלח שולחן, מלח גס, או מלח מועשר ביוד לשומרי הפיגורה… זה פשוט  יגרום בוודאות למכשיר לפתח קורוזיה!

אז מה עושים נגד קורוזיה?

לא ממתינים אפילו דקה. מביאים את המכשיר למרכז שירות ללפתיחה וניקוי יסודי ולאחר מכן טבילה ממושכת בחומר נוגד קורוזיה וחלודה. כל מעבדת אייפון, כולל מעבדת Nextlab – תיקון אייפון בנתניה – היא כתובת עדיפה על ה"טיפול הביתי".

בשום פנים באופן לא לרסס על המכשיר "זז-קל" או "WD40",  כי המחשב כף יד או האייפון שלכם הוא לא בורג, לא צילינדר ובטח לא M-16. מכשיר אייפון שנרטב או מחשב כף יד שנרטב חייבים לייבשם במהירות!

קרה שהמכשיר שלכם נרטב במהלך חופשה, או סוף שבוע, ואין לכם לאן לקחת אותו לפירוק וניקיון תוך זמן קצר? כאן, אנו ממליצים, מחוסר ברירה אחרת, לפרק קודם כל את הסוללה מהמכשיר. מכשיר אייפון או מחשב כף יד רטוב חייבים לפרק את הסוללה מייד!

פטנטים כמו ייבוש באורז או מלח לא מקובלים, כבר אמרנו את זה. גם השימוש בפן לשיער הוא לא "מפנק" בכלל, אלא אם אתם מעוניינים בלהשבית את המסך מגע, או הLCD במכשיר.

לאחר פירוק הסוללה, משתמשים בנייר סופג או מגבת עשויה כותנה נקייה לחלוטין. לא משאירים את המכשיר סגור בתיק ולא במקום שיפתח לחות. חשיפה ישירה לשמש כאשר המכשיר רטוב עלול להרוג את המכשיר תוך מספר דקות.

יש לכם שאלות, הערות או הארות? צרו איתנו קשר באמצעות הטלפון או עמוד צור קשר באתר

נשמח לענות על כל שאלה