עם כניסתו של מכשיר האייפון לשוק לפני כשלוש שנים, החלו יצרניות מסביב לעולם לייצר ולספק את האביזרים הנלווים למכשיר החדשני הזה.
נרתיקים, מערכות שמע הקפיות, מטענים, מגני מסך, סוללות חירום ומטענים סולרים, והמון אביזרים שונים ומגוונים אמורים להפוך את השימוש באייפון ליעיל ולפרודוקטיבי יותר.
נסקור אפוא, את האביזרים הנלווים המובילים את שוק האביזרים לאייפון, על מעלותיהם וחסרונותיהם.

נרתיק לאייפון

בניגוד לעבר, שנרתיקי נשיאה להגנה ו/או לחגורה נחשבו לפריט לחנונים בלבד, כיום נרתיק הגנה לאייפון הוא אביזר אופנה לכל דבר ועניין.
אמנם, השימוש ומטרתו העיקרית של הנרתיק לאייפון הוא להגן על המכשיר מפני חבלות בעת נפילה ומפני שריטות על גבי המסך אך יחד עם זאת, הנרתיק לאייפון הפך להצהרה אישית של ממש, וכך נוצרה הבדלה ברורה בין נרתיקי אייפון לבני הדור הצעיר, לנשים ולגברים, ולקהל המבוגר. אצל האחרון, הרבה פעמים נתפס הנרתיק לאייפון כאמצעי להצהרה על מעמד או סטטוס, כאשר ניתן להשיג כמובן נרתיקים המתאימים לאנשי עסקים בעלי הצהרה אופנתית יוקרתית, ולנשים, ניתן למצוא נרתיקים לאייפון בצבעים ובמרקמים שונים, אשר יתאימו, (איך לא..?) לסגנון הלבוש ולאופי של נושאת המכשיר.

ניתן להפריד את שוק הנרתיקים לאייפונים לשלוש קבוצות עיקריות:

הנרתיקים הקשיחים

– עשויים ברובם פלסטיק קשיח ועמיד בחבלות, מיועד ככל הנראה לקהל היעד הצעיר יותר, ולו בכדי למנוע פגיעות במכשיר הנובעות מהטחתו בנפילות חוזרות ונשנות אל הרצפה, כאן נוכל להשיג נרתיקי פלסטיק קשיחים בשלל צבעים אופנתיים, או משולבים בדמויות אנימציה וגיבורי ילדות של הדור הנוכחי.

נרתיקי הסיליקון

– מתאימים למבוגרים ולילדים כאחד, מבצעים את תפקידם ללא מחלוקת, שומרים על המכשיר ואוטמים אותו מפני כניסה רטיבות (אך לא בצורה מושלמת). הנרתיקים העשויים סיליקון עוטפים את המכשיר, קלים לנשיאה, וקיימים במספר רב של צבעים, גוונים וצורות, ובנוסף, הם עשויים מסוגי סיליקון שונים, מהסיליקון הקשיח והחלק, ועד לרך והדביק קצת יותר (העלול להפריע מאוד בעת הכנסת המכשיר אל הכיס של הג'ינס…) אך בניגוד לנרתיקי הפלסטיק, נרתיקי הסיליקון מהווים הגנה מפני מכות קלות בלבד, ומוסיפים הרבה צבע ואופי למכשיר.

נרתיקי העור

– הם כמובן משאת נפשם של הקהל האופנתי האקסקלוסיבי יותר ומן הסתם, המבוגר יותר. כאן יכולה להווצר הצהרת מעמד של ממש, בבחירת נרתיקים איכותיים במיוחד, נושאי לוגו ותוויות, סוגי העור ואיכות העור מעלים את איכות המוצר, וכמובן, את המחיר גם.
קהל היעד המבוגר של אנשי העסקים הנושאים את המכשיר, יוצר תחרות סמויה בין סוגי הנרתיקים, מיובאים או מיוצרים באופן אישי, שוב, סוג של הצהרת מעמד כלכלי בדומה לתחרות הסמויה על סוג הנייר בכרטיסי הביקור.

מגן מסך לאייפון

תפקידם של מגני המסך הוא בראש ובראשונה ליצור שכבת הגנה על גבי המסך של מכשיר האייפון, למניעת שריטות וחבלות. מגני המסך השגרתיים, הם למעשה שכבת חומר פלסטי (PP) קשיח המודבק על גבי מסך המגע של מכשיר האייפון. המגן הינו שקוף לגמרי באופן בלתי ניתן לאבחנה, וכאשר נשרט מגן המסך, ניתן להחליפו בקלות רבה על ידי הסרתו והדבקת מגן מסך אחר במקומו.
כאן כדאי לציין כי ברכישת מגן מסך שגרתי, חשוב לבדוק את קלות הסרתו, ולוודא כי אינו משאיר כתמי דבק בעת ההסרה. וכאן מתקיים ההבדל המהותי ביותר בין מגני המסך השונים, כאשר הזולים מהם עשויים חומרים זולים יותר, שלא נדבקים מעצמם ומגיעים בתופסת חומר דביק (העלול להרוס את מסך המגע עם הזמן) ומגני המסך האיכותיים יותר, עשויים חומרים איכותיים (על בסיס פוליאסטילן או פוליפרופילן) שנצמדים אל שטח מסך המגע ללא דבק, בדיוק כמו הניילון הנצמד הנפוץ בשימוש במטבח, אך עבה הרבה יותר, ומספק הגנה מפני שריטות ולכלוך בצורה הרבה יותר טובה.

סוג נוסף של מגני מסך קונבנציונאליים, הוא מגן מסך המונע שבירת קרני אור (Anti Glare). למחפשי הגאדג'טים והאביזרים האופנתיים, ניתן להשיג מגני מסך צבעוניים, או מגני מסך ההופכים למראה עם כיבוי תאורת מסך הLCD, אך מגני מסך אלו, מספקים גיוון חזותי בלבד, וזה יבוא על חשבון הראות במסך האיכותי של מכשירי האייפון.

רמקולים חיצוניים לאייפון

מכשירי האייפון ידועים בתפקודם כנגני מוזיקה מעולים, מביתה של חברת אפל, יצרנית האייפוד המפורסם בתכונות השמע המעולות שלו. יחד עם זאת, האפשרות המובנית להאזנה למוזיקה מהמכשיר, היא על ידי חיבור אוזנייה או שימוש ברמקול המובנה הפנימי.
הרמקולים המוצעים למכירה ברשתות השיווק המתמחות במכירת ציוד ואביזרים לאייפון, הם למעשה רמקולים בעלי מגברים מובנים. על פי רב, הרמקולים על מסוגלים לספק גם טעינה לאייפון על ידי חיבורם אל כניסת הסנכרון של המכשיר, וכך אפשר להנות מהאזנה למדיה של שבתוך האייפון, תוך טעינה קבועה ובלי פריקת הסוללה. חיבור רמקולים המתאימים לשימוש עם מכשירי אייפון למכשיר, יהפוך בין רגע את מכשיר האייפון שלנו למערכת שמע רבת עוצמה ומתקדמת, כאשר הטכנולוגיה המתקדמת של יצרני הרמקולים המובילים את התחום, מאפשרת עוצמת שמע גבוהה במיוחד על גבי רמקולים קטנים במיוחד, הידועים בשם Capsule לנוכח האפשרות לכווצם לצורת כדור.

סוללות חירום לאייפון

סוללות החירום נועדו לשמש את בעלי המכשירים במצב בו הסוללה במכשיר פרקה לחלוטין, ואין אפשרות למצוא מקום לטעינת המכשיר בצורה הקונבנציונלית.
השימוש בסוללות החירום הוא פשוט ונוח, ולא מצריך את פתיחת המכשיר לצורך החלפת הסוללה. ניתן לסווג את סוללות החירום לאייפון לשתי קבוצות עיקריות, סוללות מתממשקות, וסוללות מעטפת.
הסוללות המתממשקות הן סוללות המתחברות אל המכשיר דרך חיבור הסנכרון והטעינה (קונקטור הדוקינג), ואילו סוללות המעטפת מזכירות בצורתן דיבורית אישית, שכן המכשיר מוכנס אל שרוול התממשק אל המכשיר.

איכותן של הסוללות נמדדת על פי מתח וזרם הטעינה אותן הן מספקות, מידת הקיבולת ומשך חיי הסוללה, כאשר הקיבולת מהממוצעת נעה סביב 1000 עד 1200 mAh. השימוש העיקרי בסוללות אלו הוא בשעת חירום בלבד, מפני שיכולת הטעינה של סוללות חיצוניות אלה, ואיכות הטעינה שלהן, אינה משתווה בשום אופן לאיכות הטעינה של מטען קיר מקורי, בעל מתח אספקה של 5 וולט וזרם טעינה של עד 1 אמפר.
במקרי חירום, תספק סוללת החירום תוספת זמן לשימוש במכשיר כטלפון אפילו מספר שעות נוספות. ולהאזנה למוזיקה בפרק זמן משוער של עד כ-12 שעות.

כבלים ותחנות עגינה לאייפון

כאמור, מכשיר האייפון דומה מאוד בשימוש בו לשימוש במחשבי כף היד. כתוצאה מכך, גבר הצורך לחברו אל המחשב האישי בכדי לסנכרן מדיה, כתובות ודברי דואר אלקטרוני, שמירה וגיבוי המצב הקיים במכשיר, הורדה או טעינה של קבצים ומסמכים ועוד.
החיבור הקונבנציונאלי של מכשיר האייפון אל המחשב מתבצע על ידי חיבור פשוט של כבל USB המסופק עם ערכת המכשיר, יחד עם זאת ניתן למצוא תחנות עגינה לאייפון המאפשרות לעשות את כל פעולות הסנכרון, כאשר המכשיר עומד על מתקן שולחני מיוחד, תוך כדי טעינת המכשיר מפורט הUSB של המחשב או באמצעות חיבור לחשמל מצורף למתקן. כבל נוסף המוצע למכירה ברשתות השיווק של האביזרים לאייפון, הוא כבל AV, המאפשר חיבור ישיר של האייפון אל מסכים וטלוויזיות, וצפייה ישירה בסרטונים ובתמונות השמורות בו. קיימים סוגים רבים של כבלים ליציאת AV-OUT של האייפון, אך חשוב לבדוק היטב טרם הקניה, לאיזה דגם של אייפון הם מתאימים, ועם איזו גרסא של מערכת הפעלה (iPhone OS) הם פועלים בצורה תקינה.

בדף של תיקון אייפונים תוכלו לקבל יותר מידע מפורטת על סוגי תיקונים שאנו מבצעים

מחפשים לקנות אביזרים לאייפון ? הכנסו לחנות שלנו…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *