תיקון אייפון – רכיבי לוח אם

תיקון אייפון נתניה: תיקון רכיבי לוח אם באמצעות טכנולוגיה המבוססת על אינפרא אדום

תיקון לוח אם

תיקון אייפון נתניה ומחשבי כף יד דורש עבודה מרוכזת ומדויקת מאד. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר במחשבי כף יד הוא גודל המכשיר ומשקלו, וככל שהמכשיר הנייד קל וקטן יותר כך הוא הופך נייד יותר, קל יותר לנשיאה, וכמובן שבעל תג מחיר גבוה יותר.

בדומה למחשבים הניידים (לפטופים), קיים מרוץ להשגת מחשבי כף וסמארטפונים אשר הם מצד אחד קטנים קלים וניידים, ומצד שני חזקים ומסוגלים לתפקד כמו או כמעט כמו מחשבים נייחים. העולם עובר לאט לאט למחשבים ניידים, אך הדרישה לעוצמת עיבוד נתונים אינה קטנה אלא גדלה.

בעבר, תיקון לוח האם או רכיבים על לוח האם במכשירים ניידים משמעו הייתה החלפת לוח האם כולו. לוח האם על כל מרכיביו הוא עניין יקר, ולעתים קרובות השתלם להחליף את המכשיר כולו כאשר לוח האם שלו התקלקל.

כיום, מתוך הבנה כי מחשבי כף יד ניידים מתקלקלים לעיתים קרובות יותר מאשר מחשבים נייחים, משום ניידותם ולפיכך פגיעותם הרבה יותר לפגעים כמו מכות, נפילות, גשם ועוד מרעין בישין, נוספו למעבדה שלנו טכנולוגיות, ידע ונסיון טכני אמיתי, אשר מאשפרים לנו לבצע תיקון רכיבים על לוח האם, אשר אינו דורש את החלפת לוח האם כולו. המשמעות המיידית של תיקון כזה היא כי התיקון הינו זול יותר עבור המשתמש. כיום, בניגוד לעבר, כדאי לתקן אייפון, מחשבי כף יד ומחשבים ניידים ולא קיים צורך כמו בעבר,  להחליפם בחדשים כאשר הם מתקלקלים.

תיקון רכיבים על לוח האם דורש עבודה מדויקת מאד ויכולות הלחמה בתנאים מיוחדים מאוד. מעבדה מקצועית אשר מתמחה בתחום תיקון אייפונים ומחשבי כף יד משקיעה לא רק בעובדים מקצועיים ומיומנים אלא גם בטכנולוגיות התיקון המתקדמות ביותר. כיום טכנולוגיות ההלחמה המתקדמות קוראות להלחמה מעל למשטח אינפא אדום המחומם בעדינות ובאחידות על מנת לספק את תוצאות ההלחמה ללא עופרת הטובות ביותר אשר ניתן. הלחמה באמצעות מכשור אינפרא אדום מספקת את הדיוק הנדרש להלחמות רכיבים על לוח האם וזמינה במעבדות המקצועיות והטובות לתיקון מחשבים ניידים.

טכנולוגיות נוספות המשמשות להלחמה הן טכנולוגיות אשר מתבצעות ללא מגע יד אדם באמצעות צינור דק ("נחיר") אשר פועל על בסיס אויר חם, אך השימוש באינפרא אדום אשר מספק חימום תחתון עדין ואחיד בסקאלת טמפרטורות  מדוייקת (לרב מדובר על חימום שבין 270 ל430 מעלות) עם פיזור חום אחיד של המשטח, הוא הכלי המתאים ביותר לעבודות עם לוחות, הלחמות והרכבות רכיבים ורכיבי SMD הדרושים להלחמה ידנית ביישומים נטולי עופרת.  כדי להמנע מנזקים ברכיבים עדינים על גבי לוחות האם, ניתן אף לחבר חיישני טמפרטורה אשר מבטיחים טמפרטורה מדוייקת של המעגל החשמלי בעת ההלחמה, במיוחד כאשר מעורבים בתהליך רכיבי BGA שיכולים לזוז ממקומם בחלקיקי המילימטר ולפגוע התפקוד התקין של המכשיר.

נשמח לענות על כל שאלה